اخبار بازیخاطره بازیزنگ تفریحموزه بازی

10 تا از بهترین بازی‌های زامبی برای عاشقان سبک ترسناک!

نیازی به زیاده‌گویی نیست! موضوعات مرتبط با زامبی آنقدر جذاب، مرموز و هیجان‌انگیز هستند که به محض آنکه نام‌شان به گوش‌مان بخورد، برخی از ما مو به تن‌مان سیخ می‌شود، برخی حس می‌کنیم که دنیا در آینده به ما نیاز دارد، برخی در حال پوزخند زدن می‌خواهیم بیشتر درباره آنان بدانیم، ولی برخی از ما هوس می‌کنیم دست و پنجه نرم کنیم!

با ما همراه باشید.

Zombie زامبی

7Days to Die (هفت روز تا مردن)

چه چیزی می‌تواند بدتر از وقوع جنگ جهانی سوم که توسط سلاح‌های اتمی برپا شده، باشد؟ اگر نتیجه این فاجعه، ظهور زامبی‌های ترسناکی باشد که تحت تاثیر نابودی بخش عمده‌ای از جهان و اکوسیستم قرار گرفته‌اند، چه؟ بازی ۷ روز تا مردن، این فرصت را به شما می‌دهد، تا برای زنده ماندن و گریختن از دندان شکسته زامبی‌های گرسنه به گوشت و تشنه به خونی که جز یک خوراک لذیذ، چیزی در شما نمی‌بینند، به دنبال سرپناه، آب، غذا، و راه فرار بگردید.

در این بازی ترسناک و هیجان‌انگیز، شما قادر به ساخت پناهگاه دلخواه خود هستید، و برای شکار دردناک زامبی، به ساخت ابزار داغ و کشنده می‌پردازید.

7 زامبی Days to Die

Days Gone (روزهای رفته)

این بازی وضعیت ترسناک و افسرده‌وار ایالت اورگن را نمایش می‌دهد، که پس از گسترش جهانی یک بیماری ناگوار، و آلوده شدن بیشتر جمعیت دنیا، ساکنانش به زامبی‌های دیوانه و غیرقابل پیش‌بینی تبدیل شده‌اند.

حتما از خود می‌پرسید که شما آن وسط چه می‌کنید — شما موتور‌سواری تنها و البته لات به نام دیکن لی سینت جان هستید، که مدت‌ها در جستجوی همسر گمشده‌اش است — کسی که به گمانش دیگر زنده نباشد.

در پی جستجوی همسرتان سارا، در میان راه، البته بارها از مسیر منحرف خواهید شد — با وجود زامبی‌های همیشه فعالی که تشنه و گرسنه به دنبال غذا هستند، بی‌گمان با دردسرهای فراوانی روبه‌رو خواهید شد. البته شما دیکن هستید، پس به راحتی جا نمی‌زنید، و از هرچه که باشد می‌گذرید تا باری دیگر بتوانید عشق خود را در آغوش بگیرید.

زامبی Days Gone

سه‌گانه کلاسیک Resident Evil (شیطان مقیم)

جهان مرموز و تاریک زامبی‌ها در بازی‌های کامپیوتری با ظهور این سه‌گانه شاهکار رنگ و بویی نو به خود گرفت.

این سه‌گانه، بیش از آن است که بخواهید فقط با کشت و کشتار زامبی‌های بی‌حال سرگرم شوید; فضای ترس، ابهام، رازآلودگی، معما، و البته آرامی که در آن حاکم است، ذهن‌تان را به چالشی غریب و البته خطرناک دعوت می‌کند.

در ادامه به صورت کوتاه به هر سه بازی می‌پردازیم.

Resident Evil

در ماه جولای سال ۱۹۹۸، در پی کشت و کشتارهای بی‌سابقه‌ای که در شهر راکون رخ می‌داد، دپارتمان پلیس شهر به نام تاکتیک‌های ویژه و خدمات امداد و نجات (.S.T.A.R.S) موظف به تحقیق و رسیدگی به ماجرا شد.

پس از آنکه ارتباط با گروه براوو از دست رفت، گروه آلفا وارد میدان شد و با نیرو و قدرتی چند برابر به جستجوی ماجرا و دلیل ناپدید شدن گروه براوو پرداخت. در پی آن تحقیق، در شبی سرد و تاریک، گروه آلفا با هلیکوپتر گروه براوو که در جنگل شهر راکون سقوط کرده و به آتش کشیده شده بود روبه‌رو می‌شود.

هر یک از اعضای گروه بخشی از آنجا را مورد بررسی قرار می‌دهند، که ناگهان فریاد یکی از آنان به نام ژوزف فراست پس از آنکه دست بریده یکی از اعضای گروه براوو را پیدا کرده بود با ترس و هیجان بلند شد، و در همان میان بود که اعضا با تعدادی از سگ‌های وحشی و تشنه به خون برخورد می‌کنند، که منجر به مرگ دردناک ژوزف می‌شود.

همه در پی فرار از سگ‌ها بودند، و در حالی که هر یک به سمت آنان گلوله شلیک می‌کردند، برد ویکر خائن با هلیکوپتر گروه فرار می‌کند. اعضا سرگردان و دوان‌دوان به راه‌شان ادامه می‌دهند و در نهایت به کاخی بزرگ برخورد می‌کنند که مجبور به پناه بردن به آنجا می‌شوند، غافل از آنکه چه چیزهای مرموزی در آنجا انتظارشان را می‌کشید.

اعضای گروه آلفا عبارتند از جیل ولنتاین، کریس ردفیلد، آلبرت وسکر، ربکا چیمبر، و بری برتن، که هر کدام به جستجوی بخشی از کاخ می‌پردازند. شما از میان جیل و کریس می‌توانید یکی را برای بازی انتخاب کنید، و از دو سناریوی گوناگون لذت ببرید.

در بازی با معماهای سخت، زامبی‌های بیمار، سگ‌های وحشی، عنکبوت‌های غولاسا، و غول‌های گوناگون روبه‌رو می‌شوید، که افتخار دارید هر کدام را با سلاح‌های داغ و کشنده ریزریز کنید!

رزیدنت اویل یک بازی سوم شخص با سبک دوربین ثابت است، که تجربه‌ای بسیار متفاوت از یک بازی ترس و بقا را به شما می‌دهد.

زامبی Resident Evil

Resident Evil 2

دو ماه پس از وقوع آن رویداد غم‌انگیزی که شهر راکون را به کشتارگاهی ساکت و تاریک برای زامبی‌ها و موجودات عجیب تبدیل کرد، بیش از نصف جمعیت آنجا به ویروسی که مخفیانه توسط شرکت مرموزی به نام آمبرلا ساخته و پخش شده بود، گرفتار شدند.

در آن ناامیدی فراگیرشده، پلیسی تازه‌کار به نام لیان اسکات کندی، و دختر دانشجویی به نام کلر ردفیلد که در جستجوی برادر خود کریس ردفیلد بود، هر یک به دنبال آن بودند که خود را به دپارتمان پلیس راکون برسانند.

پس از آنکه متوجه می‌شوند که تقریبا همه نیروهای پلیس کشته شده‌اند، آنان تصمیم به فرار از شهر را می‌گیرند، ولی با تله‌ها و مشکلات فراوانی روبه‌رو می‌شوند.

رزیدنت اویل ۲ نیز یک بازی سوم شخص با سبک دوربین ثابت است که همانند نسخه پیشین خود، تجربه‌ای جذاب و متفاوت را به شما می‌دهد، و البته پیشرفت‌هایی در گیم‌پلی به مانند هدف‌گیری خودکار، گرافیک و سرعت بهتر، سیستم منوی پیچیده‌تر نیز داشته است.

زامبی Resident Evil 2

Resident Evil 3 Nemesis

یک روز پیش از وقایعی که در رزیدنت اویل ۲ رخ داد، یکی از بهترین اعضای تیم استارز به نام جیل ولنتاین که در نخستین بازی نقش بزرگی را ایفا کرد، پس از پرده‌گشایی از راز کثیفی که پنهان بود، تصمیم به فرار از آن شهر نابودشده را می‌گیرد.

در پی فرارش از شهر، جیل با برد ویکر خائن روبه‌رو می‌شود که گرفتار چنگ و دندان شیطانی بزرگ به نام نمسیس (Nemesis) شده است; یک سلاح مرگبار بیولوژیکی، که توسط شرکت آمبرلا برنامه‌ریزی شده تا همه اعضای گروه استارز که شاهد آزمایشات جنایتکارانه آمبرلا بودند را به مرگ دردناکی دعوت کند.

در پی گریز از نمسیس، جیل با ۳ تن از نظامیان آمبرلا به نام کارلوس اولیویرا، میخاییل ویکتور، و نیکولای زینووی برخورد می‌کند. نیکولای به جیل و کارلوس توضیح می‌دهد که برای آنکه بتوانند با هلیکوپتر نجات ارتباط برقرار کنند، باید خود را به برج ساعت برسانند و زنگ آن را به صدا دربیاورند.

در طی بازی، با معماهایی سخت‌تر و دشمنانی بس خطرناکتر روبه‌رو می‌شوید، ولی آنچه که باید بیش از مرگ از آن بترسد، نمسیس است; آن دیوانه، هرگز دست از سرتان برنمی‌دارد — به محض آنکه چشمش به شما افتاد، اگر از شما فاصله زیادی داشت، بهتر است در تیررس موشک‌انداز او قرار نگیرید — ولی اگر نزدیک‌تان بود، چه خوب که آن لحظه به زیباترین خاطره‌ای که در سر دارید فکر کنید، زیرا خواهید مرد!

رزیدنت اویل ۳ همچنان یک بازی سوم شخص با دوربین ثابت است، که پیشرفت‌های چشمگیری نسبت به دو نسخه پیشین خود داشته است، که آنان عبارتند از هدفگیری خودکار، گرافیک و سرعت بهتر، سیستم منوی پیشرفته‌تر، قابلیت ساخت مهمات، چرخش ۱۸۰ درجه، جاخالی دادن از حملات دشمن، آزاد شدن ۵ دست لباس جدید و یک بازی کوتاه پس از به پایان رساندن بازی، و ویژگی‌های دیگر.

زامبی Resident Evil 3 Nemesis

Killing Floor 2 (میدان کشتار ۲)

اگر از به رخ کشیدن قدرت خود به دیگران لذت می‌برید، این بازی فرصت خوبی را برای شما فراهم می‌کند. در آنجا با زامبی‌های غول‌پیکری روبه‌رو می‌شوید که جز شکستن و خورد کردن استخوان‌های شما در وحشیانه‌ترین حالت، به چیز دیگری فکر نمی‌کنند.

پس از کسب هر پیروزی، با موجی قدرتمندتر از آنان مواجه خواهید شد، تا آنجایی که در نهایت با غول زامبی وحشت‌آفرین و دیوانه آن مرحله از بازی چشم‌درچشم شوید.

در پی گردگیری‌های خونینی که با دشمنان دارید، شما نیز قدرتمندتر خواهید شد.

این بازی اول شخص، به تنهایی لذتبخش، و به کمک دوستان کم‌دردسرتر است، زیرا از قابلیت چندنفری برخوردار است.

زامبی Killing Floor 2

The House of the Dead: Overkill (اقامتگاه مردگان: زیاده‌کشی)

اگر از خون زیاد، ناله‌های مرموز، بددهنی‌های تهدیدآمیز، لطیفه‌های زشت و کثیف، کارد و ساطور آشپزخانه، ترسی ندارید و علاقه زیادی به فیلم‌های چندش‌آور دارید، پس این بازی برای شما ساخته شده است! در این بازی با عجیب‌ترین و خنده‌دارترین موقعیت‌ها روبه‌رو خواهید شد.

هدف شما سوراخ‌سوراخ کردن آن روانی‌های آغشته به خون، با گلوله‌های داغ و دوست‌داشتنی خوابیده در اسلحه‌تان است.

زامبی The House of the Dead: Overkill

Left 4 Dead (چهار مرده باقیمانده)

این بازی هیجان‌انگیز یکی از بهترین بازی‌ها برای شکار مرگبار و دردناک زامبی‌های محکوم‌به‌مرگ در کنار جمعی از دوستان است.

با هر باروتی که به جمجمه بی‌‌مغز آنان می‌پاشانید، لبخندی بس شیرین بر لب‌های‌تان جاری می‌شود، در حالی که می‌گویید “ایول”!

با پیوستن به جمع بی‌نظیر چهارنفری بازماندگان سخت‌جان بازی، خود را برای رویارویی با بومر، ویچ، هانتر و زامبی‌های شکنجه‌طلب آماده کنید (در انتظار کله‌گنده‌های بازی هم باشید!).

هدف شما لذت بردن از لت‌وپار کردن خیلی شیک ولی زشت دشمنانی است که بر سر راهتان سبز می‌شوند — پس با نارنجک‌هایی که در جیب خود دارید، به سادگی قرمزشان کنید!

زامبی Left 4 Dead

Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse (استابز زامبی در شورشی با طعم مرگ)

هرچه زامبی کشته‌اید دیگر بس است! حال ورق بازی برگشته، و این بار نوبت شماست که نقش یک زامبی بدجنس را بازی کنید. هدف‌تان چیست؟ غیر زامبی را پیدا کنید، از مغزشان بخورید، و از خون‌شان بنوشید! این کار سبب افزایش درجه سلامتی و قدرت شما می‌شود.

اشتباه نکنید، شما یک زامبی ولگرد نیستید; پیش از تبدیل شدن به یک زامبی، شما فروشنده‌ای شاداب بودید که به مانند خیلی از افراد، به دنبال گذران زندگی و لذت بردن از آن بودید، پیش از آنکه همانند دیگران، گرفتار فاجعه افسرده‌وار اقتصادی کشور شوید.

آیا با وجود خوی وحشی‌گری که دارید، گمان می‌کنید که باری دیگر بتوانید عشق را در قلب خود جای دهید؟ پاسخش را در بازی خواهید یافت.

زامبی Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse

Resident Evil 7 (شیطان مقیم ۷)

بر خلاف سه‌گانه کلاسیک این مجموعه، رزیدنت اویل کم‌کم به سوی اکشن‌گرایی سوق پیدا کرد. فقط ردپایی از معماها و چالش‌های فکری در بازی پیدا بود. در این نسخه، شرکت کپکام تلاش کرد تا بلکه بتواند این مجموعه ارزشمند را به ریشه بازگرداند، که البته کمی پیروز شد.

با وجود اول شخص بودنش، بازی بیشتر به رازآلودگی، ایجاد حس خالص ترس، و معما پرداخته است، به جای آنکه فقط روی نحوه کشتن زامبی‌ها تمرکز کند.

در آغاز بازی، به دنبال مردی به نام ایثان وینترز راه می‌افتید، که در خانه‌ای روستایی در پی جستجوی همسر گمشده‌اش است. اگر بگوییم با چه چیزهایی در بازی روبه‌رو می‌شوید، این خود در سخن تعجب‌برانگیز است — حال اگر خود به تنهایی درکشان کنید چه؟

زامبی Resident Evil 7

Dead Island Riptide (جزیره مرده: آب‌های خروشان)

سخن از زامبی که به میان آمد، فضایی ترسناک و تاریک در ذهن‌مان پدیدار می‌شود. چه می‌شود اگر در جزیره‌ای زیبا باشید و یک روز لب ساحل از خواب برخیزید و خمیازه‌ای بکشید و در حالی که آفتاب سوزان و درخشان بر پیکرتان می‌تابد، سر بچرخانید و چند زامبی که به حقیقت ضد طبیعت هستند را ببینید؟

به عنوان یکی از بازماندگانی که جان سالم بردید از ویروسی که در دل جزیره بانوی حکومت می‌کند و بیشتر افراد آنجا را به مرده‌هایی متحرک تبدیل کرده است، حال این به شما بستگی دارد که به دیگر بازماندگان جزیره (که امکان آلوده شده آنان نیز وجود دارد) اسلحه، ابزار، مهمات، و هر چیز دیگری که می‌توانید را برسانید، تا در زنده ماندن آنان کمک کند.

در پی انجام این کارها، با موادی که از روی زمین پیدا می‌کنید، به ساخت مهمات، سلاح، و ابزار مورد نیاز می‌پردازید، تا در له‌ولورده کردن آن زامبی خوشبختی که بر سر راه‌تان قرار می‌گیرد، پیروزتر شوید.

زامبی Dead Island Riptide

دوگانه نوسازی‌شده و نوشاهکارشده Resident Evil

Resident Evil Remake

نسخه نوسازی‌شده رزیدنت اویل به راستی که ماجرایی تازه با خود متولد کرد. دیدن جیل ولنتاین به همراه کریس ردفیلد با ظاهری شیک و تازه، مکان‌های تازه، قابلیت‌های تازه، صداگذاری بسیار کارشده، سناریوی گسترش‌یافته، گرافیک بی‌نظیر، همگی باعث شدند که بازی فضایی رازآلودتر و ترسناک‌تر به خود بگیرد، به گونه‌ای که امروز می‌توان از آن به عنوان یکی از انتخاب‌های خاص یاد کرد.

چه نسخه کلاسیک آن را بازی کرده باشید چه خیر، این بازی یکی از کمیاب‌ترین تجربه‌های شما در دنیای بازی‌های کامپیوتری خواهد بود.

زامبی Resident Evil Remake

Resident Evil 2 Remake

نسخه‌ای به طور کامل نوسازی‌شده، که می‌توان گفت نوشاهکاری بی‌رقیب نیز به حساب می‌آید، زیرا به طرز عجیب و قابل توجهی جذاب و زیبا ساخته شده است.

چالش‌ها، معماها، و ویژگی‌های تازه و به‌روزی که به بازی اضافه شده‌اند، مجبورتان می‌کنند که گذری به نسخه کلاسیک آن کنید و نگاهی به شهر راکون قدیم بی‌اندازید و آن را با شاهکاری که امروز ساخته شده مقایسه کنید تا تغییرات ارزشمند را درک کنید.

به لیان اسکات کندی و کلر ردفیلد برای رویارویی با ماجراهایی تازه بپیوندید.

زامبی Resident Evil 2 Remake

جمع‌بندی

فراموش نکنید که هرچه بیشتر از کشتن یک زامبی لذت ببرید، دیگران نیز از کشتن شما بیشتر لذت خواهند برد، پس از آنکه روزی خود به یک زامبی تبدیل شدید!

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
مشاهده بیشتر

علی زمانی

زمان گیم پر ببینده‌ترین مجله‌ی اینترنتی فارسی‌زبان در حوزه‌ی سرگرمی است. زمان گیم در بهمن ماه 98 شروع به کار کرد و به منبع اخبار دنیای سرگرمی، مقالات راهنمای خرید، بررسی محصولات مخصوص گیمینگ و مقالات تحلیلی تبدیل شد. زمان گیم مورد اعتمادترین رسانه برای رویدادهای فناوری، بررسی گجت‌ها و پوشش نمایشگاه‌های داخلی و خارجی برای کاربران ایرانی است.زمان گیم در زمینه‌های مختلفی نظیر بازی‌های ویدیویی، فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی محتوا تولید می‌کند. این محتوا شامل نقد بازی، نقد فیلم، نقد سریال‌های تلویزیونی، معرفی بازی‌های روز، معرفی بازی‌ موبایل، معرفی فیلم ایرانی، معرفی فیلم خارجی، معرفی سریال‌های تلویزیونی و ... می‌شود. زمان گیم در تمامی زمینه‌ها محتوای تخصصی ارایه می‌دهد. در زمان گیم با تمامی سبک‌های بازی، ژانرهای بازی هاو پلتفرم‌های بازی آشنا خواهید شد. در کنار آشنایی با مفاهیم تخصصی، مطالب و نقدهای مختلف در رابطه با بازی‌ها و فیلم‌های مختلف نیز وجود دارند که به آگاهی مخاطب نسبت به انتخاب آن‌ها کمک فراوانی می‌کند. بسیاری از مطالب زمان گیم در قالب متن ارایه می‌شوند تا جذابیت بیشتری برای کاربران داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن
رفتن به نوارابزار