تخصصی زمان گیممنتخب سردبیریادداشت سردبیر

یلدا مبارک! امشب از رایانه و موبایل فاصله بگیرید و در جمع خانواده باشید

یلدا طولانی‌ترین شب سال و مناسبتی است که از ۷ هزار سال پیش تا‌کنون ایرانیان آن را جشن می‌گیرند. پس بیایید امشب را در جمع خانواده و به‌دور از اینترنت، سپری کنیم.

شب یلدا یکی از کهن‌ترین جشن‌های ایرانی است. در این جشن، ایرانیان گذر طولانی‌ترین شب سال و به دنبال آن طولانی‌ترشدن روزها در نیم‌کره شمالی را که مصادف با انقلاب زمستانی است، گرامی می‌دارند. جشن شب یلدا از ۷ هزار سال پیش تاکنون در میان ایرانیان برگزار می‌شود. آن زمان نیاکان ما به دانش گاه‌شماری دست پیدا کردند و دریافتند که نخستین شب زمستان، طولانی‌ترین شب سال است.

سال‌ها پیش که موبایل هنوز وارد دنیای ما نشده بود، شاید معنی یلدا را قشنگ‌تر درک می‌کردیم. وقتی کنار سفره می‌نشستیم، همه‌ی حواسمان به صحبت‌ بزرگ‌ترهای خانواده بود. گرد هم می‌نشستیم و تفألی به حافظ می‌زدیم و برای یکدیگر آرزوی خیر می‌کردیم. از کنار هم بودن و از هم‌صحبت‌‌بودن لذت می‌بردیم. حواسمان به اعلانیه‌های موبایل‌مان نبود، مدام گوشی را روشن نمی‌کردیم و استرس دریافت پیامی از کسی را نداشتیم. فناوری آمده است تا زندگی را راحت‌ کند و کیفیت آن را بهبود بخشد؛ اما بد نیست دسترسی و استفاده از فناوری را کنترل کنیم. لااقل امشب که قرار است کنار هم باشیم؛ بیایید این ابزار ارتباطی را برای ساعتی فراموش کنیم و قدر خانواده و بودن در جمع را بدانیم.

یلدا بهترین فرصت برای جمع‌شدن اعضاء خانواده‌ها به دور هم است. پس بیایید امروز موبایل‌ها را کنار بگذاریم، از کامپیوتر و گجت‌ها فاصله بگیریم، اتفاقات دنیای فناوری را فراموش کنیم و در جمع خانواده باشیم. ما در زومیت تصمیم گرفته‌ایم امشب نیز به‌رسم سال‌های گذشته، سایت را به‌روز نکنیم؛ بنابراین از این ساعت به بعد، تا فردا پستی منتشر نخواهیم کرد.

یلدا مبارک! امشب فناوری را فراموش کنیم
[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
مشاهده بیشتر

علی زمانی

زمان گیم پر ببینده‌ترین مجله‌ی اینترنتی فارسی‌زبان در حوزه‌ی سرگرمی است. زمان گیم در بهمن ماه 98 شروع به کار کرد و به منبع اخبار دنیای سرگرمی، مقالات راهنمای خرید، بررسی محصولات مخصوص گیمینگ و مقالات تحلیلی تبدیل شد. زمان گیم مورد اعتمادترین رسانه برای رویدادهای فناوری، بررسی گجت‌ها و پوشش نمایشگاه‌های داخلی و خارجی برای کاربران ایرانی است.زمان گیم در زمینه‌های مختلفی نظیر بازی‌های ویدیویی، فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی محتوا تولید می‌کند. این محتوا شامل نقد بازی، نقد فیلم، نقد سریال‌های تلویزیونی، معرفی بازی‌های روز، معرفی بازی‌ موبایل، معرفی فیلم ایرانی، معرفی فیلم خارجی، معرفی سریال‌های تلویزیونی و ... می‌شود. زمان گیم در تمامی زمینه‌ها محتوای تخصصی ارایه می‌دهد. در زمان گیم با تمامی سبک‌های بازی، ژانرهای بازی هاو پلتفرم‌های بازی آشنا خواهید شد. در کنار آشنایی با مفاهیم تخصصی، مطالب و نقدهای مختلف در رابطه با بازی‌ها و فیلم‌های مختلف نیز وجود دارند که به آگاهی مخاطب نسبت به انتخاب آن‌ها کمک فراوانی می‌کند. بسیاری از مطالب زمان گیم در قالب متن ارایه می‌شوند تا جذابیت بیشتری برای کاربران داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن
رفتن به نوارابزار