بررسی فیلم و سریال

معرفی فیلم هیجان‌انگیز مرد آبنباتی 2021 Candyman: افسانه ترسناک کندی من باز خواهد گشت!

فیلم مرد آبنباتی با روایت یک افسانه ترسناک از دهه 80 این بار در قلب دنیای مدرن، به تصویر کشیده خواهد شد. این فیلم توانسته نظر متنقدان و مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند و عملا موفق ظاهر شود. کندی من یا مرد آبنباتی در ژانر وحشت به کارگردانی نیا داکستا لقب حفظ اصالت داستان اصلی و موضوع وحشت  را با خود به همراه دارد. در ادامه مطلب با معرفی و بررسی فیلم ترسناک و هیجان‌انگیز مرد آبنباتی (کندی من-Candyman) همراه ما  باشید.

معرفی  و بررسی  فیلم ترسناک و هیجان‌انگیز مرد  آبنباتی 2021 Candyman: افسانه کندی من باز می‌گردد!

مرد آبنباتی از نیا داکستا 27 آگوست 2021  (5 شهریور 1400) با فیلم هیجان‌انگیز و ترسناک کندی من برگرفته از روایتی افسانه‌ای و قدیمی Candyman به تصویر کشیده خواهد شد. در فرهنگ مردم  آمریکا خرافات زیادی در رابطه با اینه‌ها و احضار افراد شرور وجود دارد. شخصیت مرد ابنباتی یا کندی من یکی از انان است. آن طور که بنظر می‌رسد لحظات غیر قابل انتظار و  تصور بسیاری مخاطبان را به وجد خواهد آورد. این فیلم تا این لحظه حدود 80 درصد رضایت مخاطبان رسانه Rotten tomatoes و امتیاز 6.5 از IMDB را بدست آورده است. امتیاز رسانه IMDB به عقیده تیم روکیدا میتوانست بیشتر در نظر گرفته شود.

ستارگان بسیار محبوب و ماهری با ایفای نقشی درخشان در قالب کارگردانی منحصربفرد نیا داکستا (Nia DaCosta) برای ژانر وحشت به خدمت گرفته‌ شده‌اند. افسانه‌ای که در قلب  مرد بسیار محبوب بود و باید هم قدرت‌مند ظاهر می‌شد. نکته بسیار مورد توجه منتقدان و  صاحبت نظران تا این لحظه حفظ اصالت این افسانه شیرین و البته ترسناک است. روایتی که در فیلم با هوشمندی تمام  مخطبان به اوج شگفت زدگی خواهد رساند! این برداشتی است که اگر عمیقا افسانه را بشناسید و فیلم را تماشا کنید قطعا به آن خواهید رسید.

کندی من (برگرفته از افسانه مرد آبنباتی از کتاب‌های خون Books Of Blood) به تهیه کنندگی ایان کوپر (Ian Cooper)، وین روزنفلد (Win Rosenfeld)، جردن پیل (Jordan Peele) تحت نظر کمپانی‌های Metro-Goldwyn-Mayer، Monkeypaw Productions، Bron Creative به اتمام رسیده است.  جردن پیل و و وین روزنفلد نویسندگی را نیز بر عهده داشته‌اند.

هیجانی نوستالژی که خاطره نسلی که الان میان سال‌اند را زنده کرد. ساخت و تولیدی نسبتا خوب که  توانسته رضایت نسبی مخاطبان را به دست آورد. فیلمی که در ایجاد وحشت ناگهانی خوب عمل کرده اما برخی معتقدند تیزر این فیلم بسیار بهتر از خود آن بوده است. در زمینه ژانر وحشت نیا داکستا روایت نوستالژی و کلاسیک را به خوبی پرهیجان و جذاب با دنیای مدرن تلفیق، و با بازیگران هنرمندش به تصویر کشیده است.

برخی مخاطبان از انتقال زیبا و نهفته اعتقادات و روایات کلاسیک و رسیدن به قلب روزمره مدرن زندگی آمریکایی  احساس رضایت بسیار داشته‌اند. جدا از کارگردانی بی نقش نمی‌توان از ایفای نقش درخشان بازیگران چشم‌پوشی کرد. جلوه‌های ویژه و نحوه داستان گویی و پیشرفت فیلم‌نامه عملا خوب به انجام رسیده است. می‌توان فیلم کندی من یا مرد ابنباتی را فیلمی میخ‌کوب کننده و خاص در ژانر وحشت و هیجانی دانست. فیلمی برگرفته از روایتی مشابه در سال 1992 این بار در 2021 با جذابیت بسیاری منتشر شده است.

حتی به گفته برخی صاحب نظران عرصه سینما این نسخه از کندی من یا مرد آبنباتی (Candyman) حتی بهتر از نسخه کلاسیک آن عمل نموده است. از نظر بصری کارگردانی داکستا و ایفای نقش بازیگران بخصوص یحیی عبدالمطین بسیار به خوبی به  انجام رسیده است.  آینه‌ها بخشی مهم از این فیلم را تشکیل داده‌اند! نباید اسم کندی من یا مرد آبنباتی را صدا بزنید! او پنهان خواهد بود اما قتل‌هایش اتفاق خواهد افتاد. زمانی که در آینه را نگاه میکنید مراقب کندی من باشید! نکته‌ای که احساس آن به خوبی در روند تولید فیلم به شما القا خواهد شد.

خشونت و خون‌ریزیهای فراوان از کندی من 2021 کاهش و روایت‌های مربوط بهخ ایفای نقش کارکترها افزایش یافته است. سرعت فیلم می‌توانست مقداری سریع‌تر باشد. به نوعی که روایت و داستان برای جذابیت بیشتر سرعت بیشتری پیدا می‌کرد. این موضوع می‌توانست به جذابیت این فیلم بیش از این بیافزاید. هرچند توجه به قتل‌ها و خشونت شخصیت کندی من برای حفظ اصالت مرد آبنباتی لازم  است! بنظر این موضوع‌هم به خوبی در فیلم به چشم می‌خورد.

برخی دیگر از منتقدان بر این باورند هرچند این فیلم تمام تلاش خود را برای  رسیدن به کیفیت فیلم اصلی و کلاسیک انجام داده، اما بازهم می‌توان نسخه 1992 را بهتر دانست. برخی این فیلم را بهتر می‌دانند. نظر شما چیست؟ در ادامه با نگاهی مختصر به لیست بازیگران اصل ی فیلم کندی من (Candyman 2021) همراه ما باشید. گیرایی افسانه و غرق کردن مخاطب در این داستان نوستالژی در قلب دینیا مدرن کار دشواری بوده که به خوبی به انجام رسیده است.

بازیگران این فیلم را یحیی عبدالمطین (Yahya Abdul-Mateen II در نقش آنتونی مک کوی)، تیونا پاریس (Teyonah Parris) ناتان استوارت-جارت (Nathan Stewart-Jarrett) در نقش تروی کارترایت، کلمن دمینگو (Colman Domingo) در نقش ویلیام برک، کایل کامینسکی (Kyle Kaminsky) در نقش گرادی گرینبرگ، ونسا ویلیامز (Vanessa Williams) در نقش آن ماری مک کوی، برایان کینگ (Brian King) در نقش کلایو پریولر، تونی تاد  (Tony Todd) در نقش دنیل روبیتیل و برینا لیند (Breanna Lind) در نقش آنیکا تشکیل داده‌اند.

این فیلم ترسناک و هیجانی 5 شهریور منتشر شده است؛ و همین حالا می‌توانید آن تماشا کنید. در ادامه مطلب با نگاهی مختصر به داستان فیلم کندی من (مرد آبنباتی-Candyman) همراه روکیدا باشید.

نگاهی به داستان فیلم مرد ابنباتی 2021 (کندی من-Candyman): روایت کلاسیک و ترسناک به هیجان بالا باز خواهد گشت!

جرئتش را داری در آینه نگاه کنی و 5 بار اسمش (کندی من) را صدا بزنی؟ مرد آبنباتی با افسان‌ای ترسناک و نوستالژی دوباره زنده خواهد شد. زمانی که آنتونی با مطالعه و پرسش از دوستانش کنجکاو این افسانه می‌شود؛ داستان آغاز خواهد شد. مرد آبنباتی کافیست تا در آینه صدا زده شود و قتل‌هایش را آغاز کند. زمانی که کنجکاوی آنتونی و گروهی از جوانان منجر به بازگشت این افسانه شوم و قتل‌های زنجیره‌ای مرد آبنبات به دست خواهد شد. تصور می‌شد که او از بین رفته و به مجازات رسیده است اما ظاهرا این‌طور نیست!

مرد آبنباتی یا کندی من به دنبال تسخیر یک فرد برای ادامه افسانه خود است. چه کسی بهتر از یک فرد کنجکاو و در تردید! مرد آبنباتی با چهره وحشتناکش و افکار دیوانه‌ گونه‌اش به دنبال تسخیر قلب فردی مناسب است. آنتونی باید بسیار مراقب باشد. مرد آبنباتی به دنبال هرکسی که او را صدا بزند خواهد رفت. نام او را تکرار نکنید! اتافاق که ناخواسته بارها و باررها در فیلم کرار خواهد شد. اضطراب و هیجانی که با شنیدن نامش به مخاطبان نیز انتقال میابد جذابیت و گیرایی سکانس‌ها را بیشترهم نموده است. ایفای نقش طبیعی و قدرت‌مند بازیگران در تمامی طول داستان همراه شما خواهد بود.

مردی که به کودکان محله آبنبات تعارف می‌کرد  و توسط پلیس دستگیر شد و مجازات شده بود حالا بازگشته است. آنتونی (یحیی عبدالمطلین) کنجکاو این پرونده و به دنبال مرد آبنباتی می‌گردد. او موضوع را با دوستان نزدیک و همسرش در میان می‌گذارد. همسر او که مخالف است تا او بیشتر از این پیگیر شود؛ نمی‌تواند جلوی او را بگیرد!

آنتونی و گروهی دیگر در مقابل آینه نام مرد ابنباتی را 5 بار صدا می‌زنند و چهره وحشت تمام عیار رو به روی آنان قرار خواهد گرفت! آنتونی با کلنجارهای فراوان بالاخره با قرارگیری در یک آسانسور مقابل آینه 5 بار نام مرد آبنباتی (کندی من) را صدا می‌زند. همه چیز از همان لحظه به وحشتناک‌ترین شکل ممکن تبدیل خواهد شد! اگر به فیلم ترسناک و هیجان‌انگیز علاقه‌مندید مرد آبنباتی (Candyman) 2021 را از دست ندهید!

منبع: rogerebert.com

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
مشاهده بیشتر

علی زمانی

زمان گیم پر ببینده‌ترین مجله‌ی اینترنتی فارسی‌زبان در حوزه‌ی سرگرمی است. زمان گیم در بهمن ماه 98 شروع به کار کرد و به منبع اخبار دنیای سرگرمی، مقالات راهنمای خرید، بررسی محصولات مخصوص گیمینگ و مقالات تحلیلی تبدیل شد. زمان گیم مورد اعتمادترین رسانه برای رویدادهای فناوری، بررسی گجت‌ها و پوشش نمایشگاه‌های داخلی و خارجی برای کاربران ایرانی است.زمان گیم در زمینه‌های مختلفی نظیر بازی‌های ویدیویی، فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی محتوا تولید می‌کند. این محتوا شامل نقد بازی، نقد فیلم، نقد سریال‌های تلویزیونی، معرفی بازی‌های روز، معرفی بازی‌ موبایل، معرفی فیلم ایرانی، معرفی فیلم خارجی، معرفی سریال‌های تلویزیونی و ... می‌شود. زمان گیم در تمامی زمینه‌ها محتوای تخصصی ارایه می‌دهد. در زمان گیم با تمامی سبک‌های بازی، ژانرهای بازی هاو پلتفرم‌های بازی آشنا خواهید شد. در کنار آشنایی با مفاهیم تخصصی، مطالب و نقدهای مختلف در رابطه با بازی‌ها و فیلم‌های مختلف نیز وجود دارند که به آگاهی مخاطب نسبت به انتخاب آن‌ها کمک فراوانی می‌کند. بسیاری از مطالب زمان گیم در قالب متن ارایه می‌شوند تا جذابیت بیشتری برای کاربران داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن
رفتن به نوارابزار